MENU
TOBB ETÜ’DE MEZUNIYET HEYECANI

TOBB ETÜ 2021-2022 Dönemi mezunlarını verdi. TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, mezunlara girişimcilik ruhunu kaybetmemeleri çağrısında bulunurken, “Hayal kurun, hedef koyun, çok çalışın ve kaybetmekten korkmayın” dedi.​

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mütevelli Heyeti ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, TOBB ETÜ’nün artık dünyaya fikir ve teknoloji ihraç eden bir üniversite haline geldiğini belirterek, mezunlara “Hayal kurun, hedef koyun, çok çalışın ve kaybetmekten korkmayın” tavsiyesinde bulundu.


 


TOBB ETÜ 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezunları diplomalarını aldı. TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bir iş insanı ve TOBB Başkanı olarak benim en çok övündüğüm projem TOBB ETÜ’dür. TOBB ETÜ, Türk iş dünyasının; özgür düşünen, bilgiyi takip eden, hızlı öğrenen, teknoloji üreten, icat çıkaran yeni bir nesli ülkemize kazandırma projesidir” dedi.


 


TOBB ETÜ’nün bugün dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında bulunduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Bilimsel araştırma programlarımız hızla gelişiyor, yüksek lisans, doktora öğrencisi ve öğretim üyesi sayımız hızla artıyor.


 


Çok şükür, her gün TOBB ETÜ’lü öğrencilerimizin, sayısı 9 bini aşan mezunlarımızın ve hocalarımızın başarılarıyla göğsümüz kabarıyor” diye konuştu.


 


TOBB ETÜ mezunlarının Tesla’dan Apple’a dünya devlerinde başarılı işlere imza attığını bildiren Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Tıp Fakültemiz Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda kısa sürede ilk 3’e girdi. İşte geçtiğimiz dönem hem TUS hem KPSS birincisi de TOBB ETÜ’den çıktı.


 


TOBB ETÜ Teknoloji ve Transfer Ofisinde, geliştirdiği 3 boyutlu görüntü aktarım teknolojisiyle Microsoft’la yarışan, Nokia’ya teknoloji ihraç eden firmalarımız var. Teknoloji Merkezimiz nano-teknolojiden enerjiye birçok alanda dünya çapında projelere ev sahipliği yapıyor. Yerli otomobilimiz TOGG’un Ar-Ge’si bu kampüste yapılıyor.


 


Hocalarımız en prestijli listelerde dünyanın en etkili bilim insanları arasında gösteriliyor. Tüm bunlar gösteriyor ki ektiğimiz tohum tuttu.”


 


Mezunlara girişimci ruhlarını asla kaybetmemeleri çağrısında bulunan Hisarcıklıoğlu, “TOBB ETÜ mezunları olarak sizi diğerlerinden ayıran en temel özellik budur. Girişimcilik bir hayat felsefesidir.


 


Bu devirde başarının anahtarı statükoyu reddetmektir. Durağan olanı kabul etmemektir. Değişime açık olmaktır. Hayal kurun, hedef koyun, çok çalışın ve kaybetmekten korkmayın” dedi.


 


-Rektör Prof. Dr. Sarınay’dan mezunlara mesaj


 


TOBB ETÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay da konuşmasında mezunların üniversite hayatlarının bir yılını tam zamanlı çalışarak geçirdiğini belirterek “1 yıllık iş tecrübesi yani büyük bir avantaj ile mezun oluyorsunuz.


 


İnanıyorum ki; bundan sonraki süreçte sizler de, gerek Türkiye’de gerekse dünyanın dört bir yanında, farklı alan, görev ve pozisyonlarda büyük başarılara imza atan mezunlarımız arasına katılacak, başarı hikâyelerinizle bizlere, ailelerinize ve ülkemize gurur ve mutluluk yaşatmaya devam edeceksiniz” diye konuştu.