MENU
TRABZON REEL SEKTÖR PLATFORMU, BAKAN URALOĞLU'NA IŞ DÜNYASININ TALEPLERINI ILETTI

Of Ticaret ve Sanayi Odası (OF TSO) , Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası (TTB), Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB)  ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DİKB) ve  tarafından oluşturulan Trabzon Reel Sektör Platformu, Ankara'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette, Trabzon'un ihracatının artırılması, sanayisi ve ticaretinin geliştirilmesi için iş dünyasının öncelikli talepleri Bakan Uraloğlu'na aktarıldı, 2024 Yatırım Programına alınması istenilen projelerin yer aldığı dosya sunuldu.

Başkanımız  Erdal SARAL, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, TTB Başkanı Eyyüp Ergan, TTB Meclis Başkanı Nevzat Özer, TESOB Başkanı Metin Kara, DKİB Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan,  ve diğer ilgililerin yer aldığı heyet, Ankara'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile görüştü. Ziyarette AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın da yer aldı.

TALEPLERİN YER ALDIĞI DOSYA BAKAN URALOĞLU'NA SUNULDU

Trabzon Reel Sektör Platformu'nun Bakan Uraloğlu'na kapsamlı bir dosyayla sunduğu ve Trabzon iş dünyasının 2024 Yatırım Programına alınmasını talep ettiği projeler şunlar:

Yatırım Adası Endüstri Bölgesi, Gemi - Yat ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Tekstil - Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Trabzon'un Doğusunda Organize Sanayi Bölgesi, Trabzon'un Yatırım Teşvik Mevzuatında 5 veya 6'ncı Bölgeye Alınması, Küçük Esnaf ve Sanatkara yönelik sektörel sanayi sitelerinin kurulması, Güney Çevre Yolu, Şinik OSB yolunun karayolları ağına alınması.

ÇELEBİ: BEKLENTİLERİ İLETTİK

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, bir süre önce TTSO'da düzenledikleri basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladıkları Trabzon reel sektörünün taleplerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na sunduklarını vurgulayarak, "Öncelikle bakanlığını ilgilendiren projeler başta olmak üzere Sayın Bakanımızdan projelerimize ve iş dünyasının taleplerine destek istedik. Şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına, şehrimizin ekonomik yönden gelişimine bu taleplerimizin büyük katkı vereceğine inanıyoruz" dedi.

"TRABZON GELİŞİM STRATEJİSİ TOPLANTISI YAPILACAK"

Başkan Çelebi ayrıca önümüzdeki süreçte Trabzon'da bir toplantı yapılacağını belirterek, "Geçmişte Trabzon'un gelişim stratejisiyle ilgili yapılan toplantıları yeniden başlatmayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmaları yapacağız, geniş bir katılımla toplantıyı düzenleyeceğiz. Sayın Bakanımız da bu toplantının yapılmasını destekliyor" ifadesini kullandı.
 

HABER GÖRSELLERİ
TRABZON REEL SEKTÖR PLATFORMU, BAKAN URALOĞLU'NA IŞ DÜNYASININ TALEPLERINI ILETTI
TRABZON REEL SEKTÖR PLATFORMU, BAKAN URALOĞLU'NA IŞ DÜNYASININ TALEPLERINI ILETTI