OFTSO

Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Trabzon Buluşması,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “Sanayi, Teknoloji ve Girişimcilik” alt başlığında düzenlenen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Trabzon Buluşması, KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  
Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Trabzon Buluşması,
Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Trabzon Buluşması...
Düzenlenen etkinliğin açılışında konuşan TTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Ulusoy ise kadınların iş hayatında önemli yeri bulunduğunu vurgulayarak, toplantının organize edilmesindeki amacın, toplumda rol model olmuş değerli insanların aktaracağı bilgi, tecrübe ve düşünceler ile geleceğin sahibi gençlere katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Etkinliğin moderatörlüğünü Efsun Gedik’in yaptığı panel bölümünde konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi ve Odamız  Meclis Başkanı Zuhal Akyüzlü, karar mekanizmalarında mutlaka kadınların olması gerektiğini vurguladı.

Zühal Akyüzlü, dört dönemdir Of TSO Meclis Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, “Pozitif ayrımcılık olmasından yanayım ama vasıfsızlıktan yana değilim. Sizlerin donanımlı olması ve 'kadın olarak varım' demeniz gerekiyor. Gücünüzü karşınızdaki insanlara iletmeniz gerek. ‘Sırf kadın olduğum için beni oraya getirin' demek doğru bir şey değil. Üyelerim arasında kadınların daha fazla olmasını istedim ama başarılı olamadık. Kadının sadece fiziki değer değil, beyinsel, düşünce, yaşama biçimi, dünyaya bakış olduğunu topluma anlatmak istiyorum. Bu anlamda önemli bir misyon ve görevim olduğunu düşünüyorum" dedi.
Panelde daha sonra Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, TOBB Makine İmalat Meclis Üyesi Merih Eskin, Teksan Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Elif Ata Erduran iş hayatında yaşadıkları tecrübeleri katılımcılarla paylaştı.
Etkinliğin son bölümünde ise TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve Habitat Derneği Bilgi ve İletişim Teknolojileri Programları Eğitim Koordinatörü Mahmut Ok sanayi, teknoloji ve girişimcilik konularındaki görüşlerini ve tecrübelerini paylaştı.
TTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Ulusoy, konuşmacılara günün anısına plaket takdim etti.

Fotoğraflar

Fotoğraf Galeri

Diğer Haberler

Tüm Haberler